2015/2016

Sportowe sukcesy dziewcząt w roku szkolnym 2015/2016

 

 1. Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych- I miejsce.
 2. Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych- I miejsce.
 3. Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Zachodniopomorskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych -  XIV miejsce.
 4. Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Nożnej –  I miejsce.
 5.  Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej –  III miejsce
 6. Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Ręcznej –  I miejsce.
 7. Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej – I miejsce.
 8. Mistrzostwa Regionu Koszalińskiego w Mini Piłce Ręcznej - III miejsce
 9. Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym –  I miejsce.
 10. Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym –  I miejsce.
 11. Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych – III miejsce.
 12. Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej Województwa Zachodniopomorskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych – XL miejsce.
 13. Turniej Piłki Ręcznej „Szczypiornista Szkoła” – V miejsce
 14. Turniej Piłki Ręcznej klas IV w Mielnie – II miejsce
 15. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Premiera RP – I miejsce
 16. Mistrzostwa Miasta w Pływaniu – II miejsce (14 medali)


Sukcesy  chłopców w roku szkolnym 2015/2016:

1.  Miejski Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Premiera Rzeczpospolitej Polskiej       – I miejsce – kategoria chłopcy młodsi.

 2. Miejski Turniej   Piłki Nożnej o Puchar Premiera Rzeczpospolitej Polskiej      – I miejsce – kategoria chłopcy starsi.

 3. Powiatowy Turniej   Piłki Nożnej o Puchar Premiera Rzeczpospolitej Polskiej ( Białogard) – I miejsce – kategoria chłopcy młodsi.

4. Powiatowy Turniej  Piłki Nożnej o Puchar Premiera Rzeczpospolitej Polskiej   ( Brzeżno) – II miejsce – kategoria chłopcy starsi.

 5. Regionalny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Premiera Rzeczpospolitej Polskiej ( Pobierowo) – VI miejsce – kategoria chłopcy młodsi.

6. Mistrzostwa Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych –  I miejsce.

7. Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych –  III miejsce. 

8. Mistrzostwa Powiatu w Indywidualnych Biegach Przełajowych – III miejsce.

9.    Finały  Województwa  w Indywidualnych Biegach Przełajowych (Police) – 43 miejsce.

10.  Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Nożnej –  I miejsce.

11.Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej (Sławoborze) – I miejsce.

12.Mistrzostwa Regionu w Mini Piłce Nożnej ( Sianów) – V miejsce.

13.Mistrzostwa Miasta w Trójboju

14.Mistrzostwa Miasta w Tenisie Stołowym –  I miejsce.

15.Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym –  I miejsce.

16. Mistrzostwa Regionu w Tenisie Stołowym ( Sianów) –  IV miejsce.

17.Mistrzostwa Miasta w Mini Piłce Ręcznej – I miejsce.

18.Mistrzostwa Miasta Świdwina Szkół Podstawowych w Pływaniu – II miejsce.

                   14 medali indywidualnych ( w tym:  2 złote, 4 srebrne, 8 brązowych).

 

                                                                                  Przygotowała: Edyta Pietrucik

 

 


 

 

Mistrzostwa miasta w trójboju LA 

W dniu 25.05.2016r. na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Świdwinie odbyły się Mistrzostwa Miasta w Indywidualnym Trójboju LA.

Uczestnikami imprezy byli uczniowie świdwińskich szkół podstawowych. Uczniowie, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca będą reprezentować nasze miasto na Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się 3.06.2016r. Niestety  reprezentantom naszej szkoły nie udało się przejść do dalszych eliminacji.

Obrazy: trjboj.png

 


 

Chodzili z kijami w Trzebiatowie

30 kwietnia w trzebiatowskim parku miejskim odbyła się pierwsza edycja etapu Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego w Nordic Walking, w ramach Dni Walki z Cukrzycą i Otyłością.

Na dystansie 5 i 10 kilometrów rywalizowało 126 amatorów nordic walking. W zawodach udział brał Uczniowski Klub Sportowy "Dwójka" ze Szkoły Podstawowej nr 2 (opiekun Ireneusz Michałek) oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 (opiekun grupy Edyta Pietrucik).

Obrazy: kijki.jpg

 


 

PIŁKA NOŻNA

W dniach 27 kwietnia 2016r. dla dziewcząt i 28 kwietnia 2016r. dla chłopców w Sławoborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Nożnej. Dziewczęta w składzie: Natalia Brucka,  Daria Bafia, Patrycja Kabłasz, Emilia Wrotkowsk,a Sara Mańko, Julia Kotowska, Wiktoria Waszek, Oliwia Wojskonowicz, Kornelia Buniak, Amelka Chmielewska  z opiekunem Katarzyną Kosmalą wywalczyły sobie brązowy medal. Chłopcy w składzie: Żemieniec Wojciech, Kacper  Śledź, Wiktor Halak, Hubetr Wiak, Kacper Bańkowski, Maciej Błażejczyk, Szymon Kaźmierczak, Maksymilian Kuzio, Filip Kwidziński, Aleksander Wieczorkiewicz stanęli na najwyższym stopniu podium sięgając po złoto.  Razem ze swoim opiekunem Edytą Pietrucik będą godnie reprezentować naszą szkołę na  Mistrzostwach Regionu  w Sianowie. 

Obrazy: pilkanozna1.jpg

Obrazy: pilkanozna2.jpg

 


 

 

INDYWIDUALNE PRZEŁAJE

8 kwietnia 2016r. w świdwińskim parku odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Kruk, Sara Mańko, Daria Bafia, Julia Mazurkiewicz, Wojtek Żemieniec, Kacper Bańkowski, Maksymilian Kuzio i Dawid Stasiak. Najlepsze wyniki osiągnęli: Oliwia Kruk (III miejsce) i Wojtek Żemieniec (III miejsce). Tym samym zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich.

Opiekunami uczniów były: Edyta Pietrucik i Katarzyna Kosmala.

Obrazy: przelaje.jpg

Obrazy: przelaje1.jpg


 

 

SUKCESY W KONKURSACH RECYTATORSKICH

Dnia 09 kwietnia 2016 roku uczennica klasy 4B Oliwia Lipkowicz uzyskała tytuł laureata w powiatowych eliminacjach konkursu recytatorskiego "Ptaki, ptaszki, ptaszęta polne" w kategorii "ptaszki".

Dnia 10 kwietnia 2016 roku uczennica klasy 5a Julia Mazurkiewicz uzyskała tytuł laureata w organizowanych w Szczecinie wojewódzkich eliminacjach konkursu recytatorskiego "Mały recytator".

SPORTOWY  TURNIEJ  KLAS  PIĄTYCH

 10 grudnia 2015r. w hali sportowej odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej chłopców.  W zawodach wzięły udział reprezentacje uczniów z klas 5A, 5B i 5C.   Zawodnicy nie tylko  zacięcie rywalizowali ze sobą, ale też świetnie się bawili . Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy 5A. Turniej przygotowała Edyta Pietrucik.

Obrazy: turniej.jpg

 


 

 

MISTRZOSTWA  MIASTA  W  MINI  PIŁCE  NOŻNEJ

 02 grudnia 2015r. w naszej hali sportowej odbyły się mistrzostwa Miasta w Mini Piłkę Nożną chłopców i dziewcząt.  Do  rywalizacji z nami stanęła tylko reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy z naszej „jedynki” wykazali większą siłę sportowej walki  i pokonali przeciwników. Gratulujemy sukcesu!!

Obrazy: 11.jpg

Obrazy: 22.jpg

 


 

Sukces Martyny

           Uczennica klasy VI B Martyna Hajdasz została finalistką Konkursu Języka Polskiego.  Wśród 159 osób, które zakwalifikowały się do ostatniej fazy konkursu, zajęła ona 90 miejsce. Ogółem do etapu rejonowego tegoż konkursu przystąpiło 892 uczniów z różnych szkół podstawowych naszego województwa, dlatego jesteśmy dumni z naszej uczennicy i wyniku, jaki uzyskała. Dotąd Martyna często reprezentowała szkołę w konkursach recytatorskich, na których otrzymywała wyróżnienia. Od początku klasy 4 dziewczynka wykazywała zainteresowanie przedmiotami humanistycznymi.

            Aby zakwalifikować się do finału, Martyna musiała wykazać się bardzo dobrą umiejętnością czytania ze zrozumieniem różnych tekstów tematycznie związanych z mitologią. Uczennica wynikiem jaki uzyskała, udowodniła także swoją szeroką wiedzę polonistyczną.

            Przed Martyną ostatni, a zarazem najważniejszy etap tego prestiżowego i trudnego konkursu. 15 lutego 2016 roku  o godzinie 14.00 nasza uczennica wraz z innymi finalistami przystąpi do rozwiązania testu.

            Podczas ostatniego miesiąca przygotowań życzymy Martynie wytrwałości i obiecujemy w tym decydującym dniu trzymać kciuki.

 


 

Sukcesy sportowe Kamila Minko

Kamil Minko, uczeń klasy IV c Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1  w Świdwinie, zawodnik  Akademii Piłkarskiej AP „ Technik”, po raz kolejny dostał powołanie do Reprezentacji Polish Soccer Skils (Polish Soccers Skils). Jest to fundacja, która wyłania zawodników z dużym potencjałem piłkarskim i każdego roku spośród 3500 zawodników wybiera 5% najbardziej perspektywicznych graczy.

Kamil już w ubiegłym roku został wybrany do składu Reprezentacji Polish Soccer Skils i brał czynny udział  w jej zgrupowaniach.

         W kwietniu  2015r. trenował  w Londynie pod okiem angielskich trenerów. Rozegrał tam mecze z FC Reading, najlepszą drużyną na Wyspach.

W maju 2015r., trenował również w Madrycie, gdzie pracował bardzo ciężko i rozegrał wiele trudnych spotkań z rywalami z Reprezentacją Hiszpanii, Reprezentacją Madrytu, Las Rozals.

We wrześniu 2015 wraz z Reprezentacją PSS Kamil wyjechał na mecze do Monachium. Tam zagrał między innymi z drużyną FC Bayern.

Jego drużyna spotkała się również z Robertem Lewandowskim, który opowiadał o swoim dzieciństwie, a także o drodze, jaką pokonał do wielkiej kariery sportowej.

         Kolejne powołanie na rok 2015/2016, Kamil Minko odebrał na Inauguracji Reprezentacji w Warszawie na Stadionie Narodowym 12.10.2015r. Od tego czasu zaczął intensywne treningi, które przygotują go do następnych meczy, jakie  zaczynają się wraz z rozpoczęciem wiosny, a odbędą się w Madrycie.

Ostatnio od 13 do 19 grudnia 2015 roku, Kamil był na zgrupowaniu Reprezentacji w Centrum Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie, gdzie oprócz treningów motorycznych, mentalnych uczył się języków: hiszpańskiego i niemieckiego.

         Kamil ciężko pracuje na swoje małe sukcesy sportowe, ale również pamięta o obowiązku szkolnym i bardzo się stara, aby zasłużyć na miano wzorowego ucznia.

Obrazy: kamilminko_1.jpg

Obrazy: kamilminko_1.jpeg

Obrazy: kamilminko_2.jpg

Obrazy: kamilminko_3.jpg


 

 

Plebiscyt "Pierwszaki" - 2015

Miło nam poinformować, iż nasza klasa - Ia zajęła VI miejsce w plebiscycie "Super Pierwszaki" ogłoszonym przez "Głos Koszaliński" Do konkursu zgłosiło się 37 szkół z regionu Pomorza Zachodniego. Reguły zabawy były bardzo proste. Na wybraną klasę należało głosować:

 • poprzez „kliknięcie” na portalu gk24
 • za pośrednictwem mediów społecznościowych – Facebooka –
 • poprzez SMS

Nasza klasa zebrała 26545 głosów!


Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy na nas oddali swoje głosy! Szczególne podziękowania dla rodziców za ogromne zaangażowanie.

Za udział w plebiscycie otrzymaliśmy wspaniałe nagrody:

 • zaproszenie do Parku Wodnego Koszalin na całodzienną zabawę
 • zaproszenie do sali zabaw Smokuś
 • zaproszenie na lody do Pracowni Lodów
 • 30 zestawów Happy Meal w restauracji McDonald’s
 • zaproszenie do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego na spektakl ,,Królowa Śniegu”.

 

Relacja z pierwszego wyjazdu do Koszalina już wkrótce.

Klasa 1a z wych .Anna Kuzio

Obrazy newsów: 1a.jpg


 

Sukces Emilki

14.11.2015 r. Emilka Mamak, uczennica klasy 1a, brała udział w II Powiatowym Konkursie Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Świdwinie. Występ dla dziewczynki zakończył się zwycięstwem. Emilka zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Dziewczynkę do konkursu przygotowała mama.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Anna Kuzio

Obrazy newsów: zdjcie_do_sukcesu_emilki.jpg 

SPORTOWY  TURNIEJ  KLAS  CZWARTYCH

 

 12 listopada 2015r. w hali sportowej odbył się Międzyklasowy Turniej Piłki Nożnej.  W zawodach wzięły udział reprezentacje uczniów z klas 4A, 4B i 4C.  Rywalizacja zawodników była zacięta. Najlepszą drużyną okazała się reprezentacja klasy 4C.

Gratulujemy sukcesu!!! Turniej przygotowała Edyta Pietrucik.

Obrazy: sukcesy_6.jpg

Obrazy: sukcesy_7.jpg


 


 

TENIS  STOŁOWY

 

18 listopada 2015r. w hali sportowej „OSIR” – Parku Wodnego „Relax”  odbył się Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego. Eliminacje miejskie wygrali przedstawiciele naszej szkoły – zarówno dziewczęta jak i chłopcy w składzie: Paulina Ginter, Sara Mańko, Maciej Błażejczyk i Damian Garus. Opiekunem była Edyta Pietrucik. Czekamy na dalsze sukcesy w eliminacjach powiatowych!

Obrazy: sukces_4.jpg

 Obrazy: sukcesy_3.jpg

Obrazy: sukces_5.jpg


VI TURNIEJ ORLIKA

O PUCHAR PREMIERA RP – finał województwa

 

Finał wojewódzkich rozgrywek w piłkę nożną Turnieju Orlika odbył się 8 października 2015r. w Pobierowie. Chłopcy w składzie: Kaźmierczak Szymon, Kuzio Maksymilian, Kwidziński Filip, Grzelak Mikołaj, Laskiewicz Karol, Kasłasz Dawid, Świątek Bartosz uplasowali się na VII miejscu w województwie. Opiekunem  drużyny jest Edyta Pietrucik. GRATULUJEMY !!!! Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie kosztów dojazdu!!!

Obrazy: sukcesy_8.jpg

Obrazy: sukcesy_9.jpg

 


 

SZTAFETOWE    BIEGI    PRZEŁAJOWE

2 października 2015r. w Dużym Parku w Świdwinie odbyły się Powiatowe Drużynowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. W skład drużyny wchodziło dziesięcioro zawodników. Każdy z nich miał do przebiegnięcia dystans 800m.

 Obrazy: sukcesy_1.jpg

Chłopcy wywalczyli  II miejsce w powiecie. GRATULACJE!!!!

Skład drużyny: BEDNARSKI DAWID, SZCZEŚNIAK KAMIL, BAŃKOWSKI KACPER,  BŁAŻEJCZYK  MACIEJ, TIACHŁO KACPER, WIAK HUBERT ŻEMIENIEC WOJCIECH, KUZIO MAKSYMILIAN, KWIDZIŃSKI FILIP, MARIAK IGOR, STASIAK DAWID, KABŁASZ DAWID.

Opiekun drużyny: Edyta Pietrucik                                                                                                              Obrazy: sukcesy_2.jpg                                                                         

Dziewczęta wywalczyły I miejsce w powiecie.  GRATULACJE!!!!

Opiekun drużyny: Katarzyna Kosmala 

 

08.09.2015 na Orliku przy ul. Sportowej w Świdwinie odbyły się eliminacje gminne do VI edycji Turnieju Orlika  o Puchar Premiera RP w kat. chłopcy 10-11 lat.

W turnieju wzięły udział 3 drużyny: Szkoła Podstawowa nr 2 drużyna "A", Szkoła Podstawowa nr 2 drużyna "B" oraz Szkoła Podstawowa nr 1 Juniorzy Świdwin. Turniej objęty został patronatem przez Park Wodny RELAX oraz Powiat Świdwiński. Zwycięstwo przypadło „naszej” drużynie  SP 1 Juniorzy Świdwin, która przechodzi do dalszych eliminacji. Opiekunem zwycięskiej drużyny była Edyta Pietrucik. Po zakończonych rozgrywkach nastąpiło uroczyste wręczenie dyplomów, pucharó