Dotychczasowe akcje

ROK SZKOLNY 2016/2017

Zbiórka makulatury

Działając w porozumieniu z Fundacją Przyjazny Świat Dziecka w naszej szkole ogłoszona została zbiórka makulatury. Dochód uzyskany z jej  sprzedaży zostanie przekazany na rzecz fundacji w ramach akcji „Przywróćmy Dzieciom Uśmiech”, która ma za zadanie wspierać rodzinne domy dziecka.  Prosimy, aby makulaturę  zostawiać w miejscu do tego wyznaczonym ( miejsce koło schodów obok szatni dla dzieci zerówkowych).

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice, wierzymy w Wasze zaangażowanie. Już nie raz dzięki Waszej pomocy i empatii udało nam się dokonać rzeczy niemożliwych! Każda, nawet najmniejsza pomoc, ma realny wpływ na życie innych ludzi.                         

                                                                    Koordynator akcji Pan Łukasz Kołodziejak

 
 

ROK SZKOLNY 2015/2016

 

Udział uczniów w kwestach ulicznych organizowanych pod patronatem PCK.

Obrazy: kwesta_wolontariat.jpg


 

Przekazanie przez Panią Monikę Kopkę przyborów szkolnych kupionych za pieniądze zebrane w ramach Wyprawki dla Żaka.

Obrazy: przybory_wolontariat.jpg


 

Indywidualne inicjatywy naszych uczniów na rzecz pomocy innym….

„Daj włos”  to akcja i jednocześnie apel Fundacji Rak’n’Roll do wszystkich, którzy zmieniając fryzuję, chcieliby zrobić coś dobrego dla innych. Fundacja zbiera włosy, które będą przeznaczone na peruki dla kobiet walczących z rakiem.

Uczennica naszej szkoły Maja Hajdasz postanowiła  włączyć się do akcji i podarować swoje piękne, długie włosy osobom, które walczą z nowotworem i są w trakcie chemioterapii. Jest to bardzo szlachetny i wzruszający podarunek. Maja wiedząc, że włosy są ważną częścią wyglądu każdej dziewczynki zdecydowała się oddać  je  na rzecz pacjentek onkologicznych.

Szczerość i bezinteresowność Mai jest godna podziwu i naśladowania. Gratulujemy również rodzicom dziewczynki, którzy tak wspaniale ją wychowali.

W akcji „Daj włos” może wziąć udział każdy, kto zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych. Wystarczy ściąć włosy według odpowiednich wskazówek i przesłać je wraz z danymi kontaktowymi na adres Fundacji Rak’n’Roll.

Obrazy newsów: majawosy_1.jpg

Włosy Mai przed ścięciem.

Obrazy newsów: majawosy_2.jpg

Maja w trakcie ścinania włosów.

Obrazy newsów: majawosy_4.jpg

Nowy wizerunek naszej uczennicy.

 


 

Rokroczna akcja „Tak, pomagam”, która organizowana jest na przełomie listopada i grudnia. Jej celem jest pozyskanie artykułów spożywczych i higienicznych, które służą do przygotowania paczek bożonarodzeniowych w ramach mądrej pomocy potrzebujący. Akcja ta po raz pierwszy została zorganizowana w 2015 roku i na stałe weszła do kalendarza naszych szkolnych inicjatyw. Włączają się w nią nie tylko wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu, ale wszyscy nauczyciele z naszej szkoły oraz uczniowie i ich rodzice.

Obrazy: paczki_wolontariat1.jpg

Obrazy: paczki_wolontariat2.jpg

 


 

Przynieś drugą kanapkę…

Wewnątrzszkolna akcja „Przynieś drugą kanapkę” organizowana jest w naszej szkole w ramach Światowego Dnia Walki z Głodem. W tym dniu nasi wolontariusze wspólnie przygotowują zdrowe kanapki, które później rozdają kolegom i koleżankom.

Obrazy: kanapki_wolontariat1.jpg

Obrazy: kanapki_wolontariat2.jpg

 


 

Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…” 

„Pamięć o tych, co odeszli” - wspólne odwiedzenie i uporządkowanie zapomnianych grobów, zapalenie zniczy, modlitwa i zaduma.

 


 

Współpraca z Fundacją Serca Dookoła Świata….

Organizowanie i udział w akcjach w środowisku lokalnym. W roku szkolnym 2015/ 16 uczniowie z naszej szkoły włączyli się w akcję wspierającą fundację Serca Dookoła Świata. Jej celem było pozyskanie funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych. Nasza szkoła uzyskała wówczas tytuł …………………………