Aktualności
Szkole Koło Turystyczno-Krajoznawcze na rajdzie
Data dodania: 19.04.2018 r.

W sobotę,  14 kwietnia uczestniczyliśmy  w rajdzie rowerowym zorganizowanym przez PTTK.
O godzinie 10:00 wyruszyliśmy ze Świdwina w stronę Chomętowa...

Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”
Data dodania: 19.04.2018 r.

11 kwietnia 2018r. odbyły się eliminacje szkolne do konkursu recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań recytatorskich dzieci poprzez poszukiwanie ciekawej i wartościowej literatury, propagowanie piękna języka ojczystego oraz poznawanie twórczości różnych pisarzy.

Konkurs ortograficzny klas III
Data dodania: 11.04.2018 r.

Nie od dziś wiadomo, że ortografia języka polskiego jest niezwykle trudna i ciężko ją perfekcyjnie opanować. Sprzyjać temu mają konkursy ortograficzne, które zachęcają dzieci i młodzież do nauki i konkurowania w tej właśnie dziedzinie. 28 marca w naszej szkole 12 uczniów z klas III rywalizowało o miano mistrza i wicemistrza ortografii.

Spotkanie z pisarzem
Data dodania: 05.04.2018 r.

5 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pisarzem Arkadiuszem  Niemirskim, który z wykształcenia jest zootechnikiem, ale został pisarzem, by zająć się twórczością literacką. W latach 80 tworzył skecze satyryczne oraz występował na estradzie w kabarecie "I". Przez kilka lat współpracował z III Programem Polskiego Radia przy audycjach rozrywkowych kabaretu "Długi".

Uwaga Rodzice kandydatów do klas pierwszych
Data dodania: 05.04.2018 r.

Informuję że na szkolnej  tablicy ogłoszeń  została opublikowana lista kandydatów zakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym do przyjęcia do klasy pierwszej PSP nr 1 na rok szkolny 2018/2019.

Nadmieniam, iż zakwalifikowanie  kandydata na listę nie jest jednoznaczne  z przyjęciem ucznia do klasy pierwszej. Przypominam, że do 11 kwietnia 2018 r. rodzic/opiekun prawny kandydata  winien złożyć pisemne oświadczenie woli  przyjęcia dziecka do PSP nr 1 w Świdwinie.

Świąteczne życzenia
Data dodania: 31.03.2018 r.

Obrazy newsów: zyczenia.jpg

Powitanie wiosny
Data dodania: 31.03.2018 r.

21 marca powitaliśmy oficjalnie wiosnę. W naszej szkole odbyło się to w stylu lat 60-tych. Tego dnia obowiązywał strój z tych szalonych lat, kiedy to królował rock and roll, ale nie tylko. Pojawiły się "dzieci kwiatów", "dzwony", obcisłe koszule ze szpiczastymi kołnierzykami, okulary "muchy"...