EuroWeek 2018
Data dodania: 15.05.2018 r.

Już kolejny raz  uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w realizacji programu  EuroWeek- Szkoła Liderów. Tym razem uczestniczyliśmy w 3-dniowych warsztatach w  miejscowości Lądek-Zdrój.
Program EuroWeek jest międzynarodowym programem, który ma na celu rozwój zdolności intelektualnych, przywództwa, kreatywności, komunikacji oraz umiejętności interpersonalnych uczestników  poprzez stosowanie różnorodnych technik i  podejścia ponadkulturowego.
Celem programu jest zapewnienie intensywnego, o wysokiej jakości szkolenia, promującego wśród  uczestników  uczenie się i rozwój przez całe życie. Program kładzie nacisk na:

• Rozwijanie zdolności przywódczych
  • Budowanie pewności siebie
  • Promocję nauki języków obcych
  • Rozwijanie zdolności komunikacyjnych w języku angielskim
  • Integrację  wielokulturową
  • Budowanie przyjaźni i stałej współpracy pomiędzy uczestnikami i wolontariuszami
    z organizacji międzynarodowych.

Podczas tegorocznej edycji uczestnicy projektu wraz z opiekunami mieszkali w domu wczasowym „Melafir” w malowniczej górskiej miejscowości Każdy dzień rozpoczynał energizer – zajęcia ruchowe, które miały pobudzić uczestników do działania, potem odbywały się zajęcia w grupach. Oczywiście językiem komunikacji był język angielski. Wolontariusze organizowali wiele zajęć integracyjnych, dzięki którym wszyscy mogli się lepiej poznać. Nawiązały się nowe znajomości i przyjaźnie. Wielu odkryło w sobie nowe talenty - wokalne, taneczne czy  aktorskie.  Ostatniego wieczoru odbyło się zakończenie projektu, podczas którego uczestnicy wręczali drobne prezenty swoim  „tajemniczym przyjaciołom”, których wylosowali pierwszego dnia. Tego samego dnia odbyło się również wręczenie certyfikatów.Pożegnanie było bardzo  emocjonalne, bo wszyscy zżyli się ze sobą. Wolontariuszom udało się zbudować relacje oparte na  otwartości i przyjaźni.
Wielu uczestników programu  EuroWeekjuż wyczekuje  kolejnego takiego wyjazdu.

Wychowawca klasy 7a
Agnieszka Górska