Hymn szkoły

Orle Biały leć do góry,

Ponad lasy, ponad chmury.

Wszystkim głoś, że nasza szkoła

Jest przyjazna i wesoła.

Leć nad morza, leć nad łąki,

Pola, miasta, inne kraje.

Odwiedź całą Europę

I głoś polskie obyczaje.

Biały Orle, każde dziecko

Z dumą Ciebie w sercu nosi.

Byłeś, jesteś, będziesz z nami,

Polakami i uczniami.

Słowa: Michał Mrowiński

Muzyka: Romuald Twardowski

Michał  Mrowiński  napisał  słowa  do  hymnu  szkoły  w  2004 roku. Miał  wtedy 11 lat i chodził do IV d.  Osiągał bardzo dobre i celujące wyniki        w nauce. Był uczniem sumiennym  i ambitnym.  Uczęszczał na dodatkowe zajęcia w szkole i poza nią. Już wtedy  interesował się najnowszą technologią informacyjną.

Jego mocną stroną była matematyka.  Przejawiał  również  uzdolnienia literackie.

O wierszu, który  stał się hymnem szkoły napisał wtedy:  „W grudniu 2003r. wychowawczyni pani Katarzyna Felińska zadała naszej klasie IV d napisać wiersz na konkurs, dotyczący patrona szkoły Orła Białego. Długo zastanawiałem się jak do tego tematu podejść. Patrzyłem przez okno na latające ptaki i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł na napisanie pierwszej  zwrotki. Przypomniałem sobie, że  w  maju  2004 roku  wchodzimy  do  Unii  Europejskiej,  więc  pomyślałem, że warto, aby o Polsce dowiedziały się inne kraje. Było dla mnie oczywiste, że Orzeł jest ważny dla każdego Polaka. Bez wahania napisałem o tym w następnej zwrotce. Rymy układały się same. Moim rodzicom bardzo spodobał się ten wiersz. Tato z wrażenia przestał oglądać mecz!!!  Czym  prędzej usiadłem do komputera i przepisałem swój wiersz”.

Obecnie Michał jest studentem  trzeciego  roku  Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  Wydziału Informatyki  w  Szczecinie. Interesuje się  wszystkim co jest związane z nowymi technologiami oraz informatyką.  Swoją  przyszłość  wiąże  z  programowaniem.

Informacje  o kompozytorze muzyki do hymnu szkoły można znaleźć na  stronie  www.culture.pl .