Klasy IV

Rok szkolny 2017/2018

Poniżej znajduje się plik tekstowy przedstawiający treść kartkówki dotyczącej elementów zestawu komputerowego i budowy wewnętrznej komputera.

Proszę nie wyszukiwać informacji w Internecie. Wystarczą te, które znajdują się w podręczniku.

Elementy zestawu komputerowego_kartkowka

Znajomość budowy zestawu komputerowego i budowy wewnętrznej komputera będzie sprawdzana na kartkówce w przyszłym tygodniu - 20 - 24.11.2017.

Kolejne tygodnie to kolejne kartkówki.

Od 10 do 13 października (z ewentualnym przesunięciem o tydzień w przypadku apeli, innych szkolnych uroczystości) czeka nas kartkówka ze znajomości budowy wewnętrznej komputera.

Od 17 do 21 października kartkówka ze znajomości urządzeń zewnętrznych wejścia i wyjścia.

Od 24 do 28 października kartkówka ze znajomości: definicji i rodzajów popularnych systemów operacyjnych, definicji pliku, folderu/katalogu, programu oraz budowy nazwy pliku.

W karkówkach tych będzie możliwość wykonania dodatkowych zadań na ocenę celującą. Wymagana tu będzie znajomość bardziej szczegółowych wiadomości. Jeśli za podstawowe zadania uczeń otrzyma ocenę niższą od piątki, punkty za zadania na ocenę celującą mogą podnieść jego ocenę.

Poniżej znajdują się grafika, która może pomóc w opanowaniu znajomości budowy klawiatury - co także będzie sprawdzone kartkówką.

klawiatura_05_1

klawiatura_04_1