Konkurs ortograficzny klas III
Data dodania: 11.04.2018 r.

Nie od dziś wiadomo, że ortografia języka polskiego jest niezwykle trudna i ciężko ją perfekcyjnie opanować. Sprzyjać temu mają konkursy ortograficzne, które zachęcają dzieci i młodzież do nauki i konkurowania w tej właśnie dziedzinie.

28 marca w naszej szkole 12 uczniów z klas III rywalizowało o miano mistrza i wicemistrza ortografii.

Tematyka konkursu obejmowała wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji polonistycznej, ze szczególnym uwzględnieniem ortografii. Konkurs przebiegał w formie pisemnej - krótkiego dyktanda i testu ortograficznego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: wicedyrektor Anna Strońska i Anna Kuzio.

Po konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

9  kwietnia 2018r. odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. W obecności wszystkich uczniów klas III Pani Dyrektor Anna Strońska podziękowała uczestnikom, podkreślając wysoki poziom konkursu i wręczyła zwycięzcom nagrody. Mistrzem ortografii  klas III została Maria Hnatowicz, a wicemistrzem Wojciech Kudelski.

Zwycięzcy będą reprezentowali naszą szkołę w Regionalnym Konkursie Ortograficznym organizowanym pod patronatem Kuratorium Oświaty i Prezydenta Koszalina, który odbędzie się 20 kwietnia 2018 r. w SP nr 7 w Koszalinie.

Dziękujemy uczestnikom i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach z ortografią.

Organizator konkursu: Anna Kuzio

Obrazy newsów: mistrz_ort_2018_1.jpg