Konkursy w roku szkolnym 2016/2017

Szkolny konkurs plastyczny

Obrazy: szkolny_konkurs_plastyczny.jpg

Konkurs Piosenki Żołnierskiej

15 listopada w naszej szkole odbył się pierwszy Konkurs Piosenki Żołnierskiej.  Konkurs poprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zuzanna Nienartowicz.  Na wstępie powitała starszego sierżanta Sławomira Mazurkiewicza z 21 Bazy Lotnictwa taktycznego w Świdwinie -  przewodniczącego jury. Ponadto w jury zasiadły p. dyrektor Barbara Pełka, p wicedyrektor Anna Strońska, p. Barbara Orlińska.W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0-6 prezentujac następujące utwory:

• • 0A-"Płynie Wisła płynie"
  • • 0B-"Jesteśmy Polką i Polakiem"
  • • 0C-"Przybyli ułani pod okienko"
  • • 1A - Marcel Dołasiński -"Piechota"
  • • 1A - Bartosz Knap-"Przyjedź mamo na przysięgę"
  • • 2C- Emilia Perskiewicz, Maria Hnatowicz, Karolina Gutowska- "Czterej pancerni"
  • • 2C-Julia Haraj- "Nie żałujcie serca dziewczyny"
  • • 3C- Karolina Grochecka- "Piechota"
  • • 3D- Eliza Markiewicz, Adam Kruk, Jagoda Kupikowska-"Przyjedź mamo na przysięgę"
  • • 4A- Natalia Górska, Aleksandra Nowak- "Sanitariuszka Małgorzata"
  • • 4B- Małgorzata Szczytkowska- "Przybyli ułani pod okienko"
  • • 4C- Aleksandra Wnuk- " Złociste otoki"
  • • 6A- Magda Michalak, Julia Radzikowska, Daria Kołosowska- "Piechota"
  • • 6B- Julia Ziemska- "Dziś idę walczyć mamo"

Poza konkursem wystąpiła również Emilia Mamak uczennica klasy 2a.

Po części konkursowej nastąpiły obrady jury w czasie których usłyszelismy piosenki w wykonaniu dzieci świetlicowych oraz Emilii Mamak.

Jury przyznało wyróżnienia następującym wykonawcom: 0A i 0C, Julii Haraj, Elizie Markiewicz, Adamowi Krukowi, Jagodzie Kupikowskiej, Natalii Górskiej, Aleksandrze Nowak, Aleksandrze Wnuk. Gratulujemy i życzymy im sukcesów podczas III Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej i Wojskowej.

Serdecznie dziękujemy płk dypl.pil. Karolowi Jędraszczykowi z 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie oraz  starszemu sierżantowi Sławomirowi Mazurkiewiczowi za przekazane na konkurs nagrody.

Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok.

Organizatorzy:Barbara Mariak i Mariola Skoczylas

Obrazy: piosenka_zolnierska_1.jpg