Konkursy - archiwum

 

 

Uczniowie klas czwartych w magicznym świecie Narnii

 

Większość z nas chciałaby choć raz trafić do zaczarowanego  miejsca. Taką możliwość daje nam literatura. Dzięki niej możemy wyruszyć w magiczną podróż pełną wrażeń. 

          Dnia 03.06.2015r. trzyosobowe drużyny z kl. IV wkroczyły do świata Narnii. Uczniowie wzięli udział w konkursie czytelniczym organizowanym przez bibliotekę szkolną i rywalizowali o tytuł „Laur Przemądrzałej Sowy”.

Młodzi miłośnicy literatury zmierzyli się z szeregiem pytań dotyczących znajomości lektury C. .S. Lewisa „Lew, Czarownica i stara szafa”. Konkurs polegał na rozwiązywaniu zadań otwartych i zamkniętych, rozpoznawaniu bohaterów po fragmencie tekstu, rozwiązaniu krzyżówki. "Podstępne pytania" nie stanowiły przeszkody dla walczących drużyn, które z satysfakcją zdobywały kolejne punkty. Uczestnicy konkursu udowodnili, że są uważnymi czytelnikami. Za każdą konkurencję drużyny otrzymywały punkty, które skrupulatnie były zapisywane i sumowane przez komisję w składzie: Pani Dyrektor Barbara Pełka, Pani Wicedyrektor Anna Strońska oraz Magdalena Haraj.

Tytuł „Laur Przemądrzałej Sowy” zdobyły:  Adrianna Dzięgiel, Maja Hajdasz, Magdalena Michalak z klasy 4a. Dziewczęta otrzymały dyplom oraz nagrody książkowe. Pozostałe drużyny otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Wszystkim uczestnikom gratuluję i zachęcam do uczestnictwa w innych konkursach

 

Barbara Mariak

 Obrazy newsów: konkurs_w_swiecie_narnii_01.jpg

Obrazy newsów: konkurs_w_swiecie_narnii_02.jpg

Obrazy newsów: konkurs_w_swiecie_narnii_03.jpg

Obrazy newsów: konkurs_w_swiecie_narnii_04.jpg

Obrazy newsów: konkurs_w_swiecie_narnii_05.jpg

Obrazy newsów: konkurs_w_swiecie_narnii_06.jpg

Obrazy newsów: konkurs_w_swiecie_narnii_07.jpg

 

 


 

 

Konkurs poezji i prozy angielskiej

 

Dnia 3 czerwca 2015 roku  spotkaliśmy  się w Szkole Podstawowej   nr  3 w Świdwinie, aby posłuchać  recytacji  w języku  angielskim.W  12 edycji Konkursu Prozy i Poezji Angielskiej wzięło  udział  14 uczestników  z 5 szkół  podstawowych . Mimo  tremy, objawiajacej się, bólem  brzucha  uczniowie  zdołali  zaprezentować  utwory w języku  angielskim. Naszą  szkołę  reprezentowało  3 uczniów: Zuzanna  Brygoła  i Sara  Mańko  z klasy  5b  oraz Szymon  Starynowicz  z klasy  6c. Niestety, tym razem  nie udało  nam się  wygrać, ale mamy  motywację  do tego, aby w przyszłym roku  zająć  wszystkie miejsca  na  podium  :)

Obrazy newsów: konkurs_poezji_i_prozy_angielskiej_01.jpg

Obrazy newsów: konkurs_poezji_i_prozy_angielskiej_02.jpg

Obrazy newsów: konkurs_poezji_i_prozy_angielskiej_03.jpg

Obrazy newsów: konkurs_poezji_i_prozy_angielskiej_04.jpg

Obrazy newsów: konkurs_poezji_i_prozy_angielskiej_05.jpeg

 

Wyniki z Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2015”

 

W dniu 19 marca 2015 roku w sali gimnastycznej odbyła się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, do którego w tym roku zgłosiła się rekordowa liczba - 92 uczniów: 21 z klas II, 30 z klas III, 17 z klas IV, 10 z klas V i 14  z  klas VI.

Przypomnę, że konkurs „Kangur” w szkole podstawowej odbywał się w trzech kategoriach: Żaczek – kl.II, Maluch – kl.III-IV i Beniamin – kl.V-VI. Każdy, kto chciał wziąć w nim udział, musiał uzyskać zgodę swoich rodziców/opiekunów i wpłacić wpisowe    w wysokości 8zł.

Ponieważ karty odpowiedzi nie są sprawdzane w szkole, tylko odsyłane do regionalnych organizatorów, oczekiwanie na wyniki trwa zazwyczaj około sześciu tygodni. I właśnie na początku maja otrzymaliśmy wyniki wszystkich uczestników. Przypomnę, że w każdej z kategorii można było maksymalnie zdobyć różną liczbę punktów. I tak w kategorii „Żaczek” było to 105 pkt., „Maluch” – 120 pkt. I „Beniamin” – 150 pkt.

Tutaj przedstawimy wyniki tylko najlepszych uczniów, a pozostali uczestnicy o swoich wynikach dowiedzą się od wychowawców lub nauczycieli matematyki.

 

Klasa II: Natalia Górska – 78,75 pkt. i  Wdowicka Weronika 63,5 pkt. (wyróżnienie)               

 

Klasa III: Julia Bober – 79,5 pkt., Wiktor Perskiewicz – 75 pkt., Konrad Dembiński – 72 pkt. i Kacper Mędrek – 68,75 pkt. (wyróżnienie)

 

Klasa IV:  Kotowska Julia – 78,25 pkt. (wyróżnienie)

 

Klasa V:  Hajdasz Martyna 74,25 pkt.

 

Klasa VI:  Marcel Stukan 92,75 pkt.

 

Więcej informacji na temat konkursu i zadań znajduje się na stronie: www.kangur-mat.pl.

 

                                                                                  Szkolny koordynator konkursu

 


 

Konkurs matematyczny klas III

29 kwietnia odbył się szkolny konkurs matematyczny dla klas trzecich. Celem konkursu było dostarczenie dzieciom możliwości wykazania się swoimi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi oraz kształcenie logicznego myślenia, wyrabianie pracowitości i wytrwałości u uczniów.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów podczas klasowych eliminacji. Byli to:

 1. Konrad Dembiński III a
 2. Julia Bober klasa III a
 3. Przemysław Afelt III a
 4. Miłosz Sawicki III a
 5. Aleksandra Hnatowicz III b
 6. Aleksandra Rudnicka III b
 7. Wiktor Perskiewicz III b
 8.  Wiktor Żebryk III b
 9. Kacper Moskalczyk III c

10.  Kacper Mędrek III c

11.  Mateusz Nożewski III c

Dzieci zmagały się z zadaniami o różnym stopniu trudności.

Prace uczniów oceniła komisja w składzie:

pani Anna Strońska - wicedyrektor

pani Anna Kuzio  - organizator konkursu

pani Halina Michna - organizator konkursu

 

Wyniki konkursu:

I miejsce: Aleksandra Hnatowicz III b

II miejsce: Julia Bober III a

III miejsce: Konrad Dembiński III a

IV miejsce: Miłosz Sawicki III a

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy udziału, a najlepsi - dyplomy oraz  nagrody rzeczowe.

Wszystkim uczestnikom  gratulujemy odwagi w podejmowaniu trudnych wyzwań.

Organizatorzy konkursu

Obrazy newsów: konkurs_matematyczny_kl_3_01.jpg

Obrazy newsów: konkurs_matematyczny_kl_3_02.jpg

Obrazy newsów: konkurs_matematyczny_kl_3_03.jpg

 

 


 

Szkolne eliminacje konkursu ,,Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne"

26 kwietnia 2015r. odbył się szkolny etap konkursu recytatorskiego „Ptaki, Ptaszki i Ptaszęta Polne". W turnieju wzięło udział 22 dzieci z klas I-III / kategoria „Ptaszęta" / oraz 12 uczniów z klas IV-VI / kategoria „Ptaszki" /.

Konkurs, przeprowadzony w oparciu o regulamin otrzymany ze Świdwińskiego Ośrodka Kultury, zorganizowali nauczyciele: języka polskiego / Renata Jurcaba/ i edukacji wczesnoszkolnej /Anna Kuzio/.

Nad przebiegiem zawodów czuwała 3-osobowa komisja w składzie: Anna Strońska, Renata Jurcaba i Anna Kuzio.

Młodsi uczestnicy recytowali wiersze poetów polskich, natomiast starsi deklamowali fragmenty prozy polskiej lub powszechnej.                                                                         

 

Laureatami w kategorii „Ptaszęta" zostali:
1. Julia Sielska kl.1d
2. Oliwia Lipowicz kl.3b

 

W kategorii „Ptaszki" zwyciężyły:
1. Oliwia Kruk kl.5b
2. Sara Mańko kl.5 b

 

Laureaci będą reprezentowali naszą szkołę podczas miejsko-gminnego przeglądu, który odbędzie się 15 kwietnia br. o godz. 10.00 w sali rycerskiej świdwińskiego Zamku.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy udziału w szkolnym finale, a najlepsi - dyplomy „laureata" oraz piękne nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Wręczające nagrody i dyplomy panie z komisji podziękowały za udział wszystkim uczestnikom, podkreślając wysoki poziom konkursu.

 

Organizatorzy konkursu

Obrazy newsów: ptaki_iptaszki_szkolne_eliminacje_01.jpg

Obrazy newsów: ptaki_iptaszki_szkolne_eliminacje_02.jpg


 

Konkurs Recytatorski „Ptaszki” 2015 – I etap

Dnia 23 marca w naszej szkole w oddziale przedszkolnym odbył się pierwszy etap XIV Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Ptaszki”. Do konkursu przystąpiło 26 dzieci :12 – pięciolatków, 13 – sześciolatków.

Uczestnicy recytowali wiersze z zakresu literatury dziecięcej dowolnego autora. Jednak w większości wybór padł na autorów klasyki literatury dziecięcej tj. J. Brzechwy, J. Tuwima, M. Konopnickiej.

Ocenie podlegało: znajomość tekstu, recytacja, ogólny wyraz artystyczny. Mali artyści byli oceniani w dwóch kategoriach wiekowych – 5-latków i 6-latków. Zmagania konkursowe oceniała komisja w składzie: Pani wicedyrektor Anna Strońska, Elżbieta Owczarek- wychowawca świetlicy oddziału przedszkolnego, Lubomira Zbitka – wychowawca oddziału przedszkolnego, Elżbieta Goździewska- wychowawca oddziału przedszkolnego.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników konkursu wyłoniono następujących laureatów:

Kategoria 5-latków:

1 miejsce: Maja Symion – grupa 0A

2 miejsce: Piotr Buczkowski – grupa 0C

3 miejsce : Zuzia Markiweicz – grupa 0C

Kategoria 6-latków:

1 miejsce: Igor Słupski – grupa 0C

2 miejsce: Wojtek Opozdak – grupa 0A

3 miejsce: Kinga Pietrucik – grupa 0B

Na zakończenie laureaci otrzymali dyplomy uznania i nagrody książkowe. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami i dyplomami. Zgodnie z regulaminem konkursu zwycięzcy pierwszych miejsc będą reprezentować nasz oddział w konkursie powiatowym. Życzymy im powodzenia.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, zwycięzcą. Natomiast rodzicom bardzo dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu.

Obrazy newsów: ptaki_i_ptaszki_klasy_0_01.jpg

Obrazy newsów: ptaki_i_ptaszki_klasy_0_02.jpg

Obrazy newsów: ptaki_i_ptaszki_klasy_0_03.jpg 

Konkurs ortograficzny klas III


12 marca odbył się szkolny konkurs ortograficzny dla klas trzecich. Celem konkursu było wyłonienie mistrza ortografii z klas III, wyrabianie nawyku ortograficznego pisania oraz zachęcenie uczniów do doskonalenia umiejętności ortograficznych.

Konkurs składał się z II etapów:

I etap -  wszyscy uczniowie pisali  dyktando, w wyniku czego z  każdej klasy do drugiego etapu zakwalifikowali się ci, którzy napisali dyktando bezbłędnie.

Celem II etapu było wyłonienie mistrza ortografii na poziomie klas trzecich, który będzie zaprezentować naszą szkołę w Regionalnym Konkursie Ortograficznym w Koszalinie.

Do II etapu zakwalifikowali się następujący uczniowie:

 1. Julia Bober klasa III a

 2. Radek Dawid klasa III a

 3. Dawid Stasiak klasa III a

 4. Damian Pawlik klasa III a

 5. Oliwia Lipkowicz klasa III b

 6. Oliwia Sadowska klasa III b

 7. Weronika Brucka klasa III b

 8. Kamil Minko klasa III c

 9. Julia Okuniewicz klasa III c

 10. Martyna Ogrodnik klasa III c

Prace uczniów oceniła komisja w składzie:

pani Anna Strońska - wicedyrektor

pani  Anna Kuzio  - organizator konkursu

Wyniki konkursu:

Mistrz ortografii – Julia Bober klasa III a i Dawid Stasiak klasa III a

Wicemistrz ortografii – Weronika Brucka klasa III b

Wszystkim uczestnikom  gratulujemy odwagi w podejmowaniu trudnych wyzwań, a zwycięzcom Julii i Dawidowi życzymy wytrwałości i szczęścia podczas udziału w Regionalnym Konkursie Ortograficznym w Koszalinie, który odbędzie się 27 marca.

Anna Kuzio

Obrazy newsów: konkurs_ortograficzny_2015_kl_3.jpg

 

 


 

Przypominamy o „KANGURZE”!

W dniu 19 marca 2015 roku, w czwartek o godzinie 900, w sali gimnastycznej odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”, do którego w tym roku zgłosiła się rekordowa liczba - 92 uczniów: 21 z klas II, 30 z klas III, 17 z klas IV, 10 z klas V i 14 z klas VI.

Przypomnę, że konkurs „Kangur” w szkole podstawowej odbywa się w trzech kategoriach: Żaczek – kl.II, Maluch – kl.III-IV i Beniamin – kl.V-VI. Każdy, kto chciał wziąć w nim udział, musiał uzyskać zgodę swoich rodziców/opiekunów i wpłacić wpisowe w wysokości 8zł.

Wszyscy uczestnicy konkursu spotykają się o godzinie 830, na łączniku szkolnym. Obowiązuje strój galowy i długopis lub ołówek piszący na czarno.

Więcej informacji na temat konkursu i zadań, jakich można się na nim spodziewać znajduje się na stronie: www.kangur-mat.pl. 

Starostwo Powiatowe w Świdwinie ogłasza konkurs na logo i hasło promocyjne projektu " Równe szanse w zdrowiu - program profilaktyki i promocji zdrowia w Powiecie Świdwińskim"
 
Konkurs będzie rozstrzygany w trzech kategoriach:
- uczniowie szkół podstawowych,
- uczniowie szkół gimnazjalnych
- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
 
Za najlepsze prace w każdej kategorii przyznane zostaną następujące nagrody:
I nagroda - laptop
II nagroda - tablet
III nagroda - telefon komórkowy

Regulamin i załączniki na podstronie "Dokumenty do pobrania".


 

Uczniowie klas 0-III

Z okazji Jubileuszu 70-lecia Naszej szkoły

zapraszam Was do udziału w konkursie plastycznym pt.

MOJA SZKOŁA”

Technika; dowolna

Format; A4

Termin; 17 kwietnia 2015-02-11

Metryczka; imię nazwisko, wiek, klasa, wychowawca

Prace składamy do Pani Anny Masłowskiej sala nr 1

Prace zostaną zaprezentowane na wystawie z okazji Jubileuszu Szkoły.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone. 

Ogólnopolski

konkurs informatyczny

„Simba 3D L.O.G.O” - IV edycja

Firma ERI Software informuje o rozpoczęciu IV edycji ogólnopolskiego konkursu informatycznego „Simba 3D L.O.G.O”.

Konkurs dotyczy programowania w języku LOGO w autorskim programie "Simba 3D LOGO" firmy ERI Software.
Uczeń ma za zadanie wykonać program według własnego pomysłu w jednym z 4 tematów.
Prace można nadsyłać do 31 kwietnia 2015 roku.

Cena licencji domowej programu - 5zł/1 licencję (bez kosztów przesyłki).


Strona internetowa, na której mogą rejestrować się uczniowie znajduje się pod adresem www.konkurs.erisoftware.pl

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu oraz codziennymi aktualnościami.
Informacje na temat konkursu uczniowie i nauczyciele mogą uzyskać pod adresem konkurs@erisoftware.pl
Pozostałe informacje odnośnie konkursu:
Strona internetowa konkursu : http://www.konkurs.erisoftware.pl
Oficjalna pełna nazwa konkursu: Ogólnopolski konkurs informatyczny "Simba 3D L.O.G.O"
Rozpoczęcie konkursu: 14 luty 2015
Termin składania prac: 31 kwiecień 2015
Ogłoszenie wyników: 11 maj 2015

Dni Przyjaciół Lasu 2015!

Serdecznie zapraszamy do udziału
w "Dniach Przyjaciół Lasu 2015"

Więcej informacji na stronie internetowej:

http://www.przyjacielelasu.org.pl/

 

KANGUR 2015

 Do tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR” zgłosiło się w naszej szkole aż 89 uczniów, w tym 21 w kategorii „Żaczek” (klasy II), 44 w kategorii „Maluch” (klasy III i IV) i 24 w kategorii „Beniamin” (klasy V i VI).

Termin zgłaszania się do konkursu upłynął w dniu 6 lutego 2015 roku. Wpisowe w tym roku wynosiło 8zł.

Przypominam, że konkurs odbędzie w tym samym terminie na całym świecie, a będzie to 19 marca 2015 roku, w czwartek, o godzinie 900. Ze względu na tak dużą liczbę chętnych, w naszej szkole odbędzie się w sali gimnastycznej.

Więcej informacji na temat konkursu oraz przykładowe zadania z lat poprzednich można znaleźć na stronie www.kangur-mat.pl .

Szkolny koordynator konkursu.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Regulamin Międzyszkolnego Konkursu

pt.: ,,Świdwin- moje miasto”

 

Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego

w Świdwinie pod patronatem Urzędu Miasta Świdwin.

Konkurs adresowany jest do uczniów klas I i II szkół podstawowych ze Świdwina.

 1. Cele konkursu:

 • rozwijanie i wzmacnianie poczucia przynależności do środowiska lokalnego

 • rozwijanie u dzieci zainteresowań i uzdolnień plastycznych

 • doskonalenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania zdobytych informacji w praktyce

 • zintegrowanie uczniów ze świdwińskich szkół.

 1. Zadania dla uczestników konkursu:

 • Klasy I- wykonanie dowolną techniką na formacie A-4 pracy plastycznej na temat ,,Świdwin-moje miasto” (prace będą wykonywane podczas trwania konkursu wiedzy, organizatorzy zapewniają materiały potrzebne do wykonania prac )

 • Klasy II- sprawdzenie swojej wiedzy poprzez udział w konkursie wiedzy-quizie ,,Czy znasz swoje miasto?”(pytania konkursowe będą dotyczyły historii, zabytków, tradycji, legend oraz ważnych miejsc naszego miasta).

 1. Terminy i warunki uczestnictwa:

 • Warunkiem uczestnictwa szkoły jest zgłoszenie (listownie, telefonicznie lub mailowo) na adres PSP nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie w terminie do 10 lutego 2015 r.:

- 2 uczniów z klas I do konkursu plastycznego (każdy uczeń wykonuje pracę samodzielnie)

- drużyny składającej się z 3 uczniów z klas II do quizu.

Karta zgłoszenia w załączeniu.

Adres:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orła Białego

Pl. Jana Pawła II 5, 78-300 Świdwin
tel.
(0-94) 365 24 62
e-mail:
sp1swidwin@poczta.onet.pl 

 • Konkurs odbędzie się 5 marca 2015 r. od godz.9.00 do 11.00 w PSP nr 1 im. Orła Białego w Świdwinie.

 • Organizatorzy nie refundują kosztów dojazdu.

 1. Nagrody:

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy uczestnictwa i drobne upominki.

Laureaci I, II, i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.

 

Kontakt w sprawach organizacyjnych:

Halina Michna

Anna Kuzio

Tel. (0-94) 365 24 62

Karta zgłoszenia do Międzyszkolnego Konkursu

,,Świdwin- moje miasto”

 

 

Szkoła :…………………………………………………………………………………………..

 

Adres szkoły: ………………………………………………………………………………….

 

Imię i nazwisko opiekuna:……………………………………………………………..

Telefon kontaktowy:……………………………………………………………………….

 

Uczniowie biorący udział w konkursie (imię, nazwisko):

 

 • plastycznym:

 

 1. ………………………………………………………….
 2. ………………………………………………………….

 

 • wiedzy:

 

 1. ………………………………………………………….
 2. ………………………………………………………….
 3. ……………………………………………………….