Lubimy eksperymenty
Data dodania: 04.02.2018 r.

Powszechnie wiadomo, iż dzieci w wieku wczesnoszkolnym charakteryzuje naturalna ciekawość tego, co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym.

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie klasy 3a uczestniczyli w dodatkowych zajęciach przyrodniczych, które odbywały się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu unijnego ,,Realizacja programów edukacyjnych skierowanych do uczniów świdwińskich szkół podstawowych i gimnazjum”.

Na  zajęciach uczniowie mieli możliwość przeprowadzenia eksperymentów, które pozwoliły im poznać wybrane zjawiska przyrodnicze oraz przybliżyły niełatwe prawa chemii i fizyki. Dzieci m.in.  wyczarowywały  ,,wulkan”, skonstruowały ,,magiczny balon”, dowiedziały się, jak powstaje kolor, albo „czego boi się ogień”.

Udział w zajęciach nie tylko pozwolił dzieciom wzbogacić wiedzę o otaczającej rzeczywistości, ale przed wszystkim był dobrą zabawą.

Anna Kuzio

Obrazy newsów: eksperymenty_1.jpg