Aktualności
Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
Data dodania: 16.05.2018 r.

W czwartek 26 kwietnia 2018r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Świdwinie odbyły się miejskie eliminacje XLI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W konkursie wzięły udział dwie czteroosobowe (dwie dziewczynki i dwóch chłopców) drużyny ze świdwińskich szkół podstawowych. Podczas zawodów uczniowie rozwiązywali dwa testy ze znajomości przepisów ruchu drogowego, a także zmagali się na rowerowym torze przeszkód. Drużyna z „Jedynki” w składzie: Julia Kotowska, Amelia Chmielewska, Igor Mariak i Filip Kwidziński zajęła I miejsce. Indywidualnie I miejsce zdobył Filip Kwidziński, II Igor Mariak, a III Julia Kotowska.

W eliminacjach  powiatowych Turnieju, które odbyły się 10 maja 2018r. również na terenie Naszej Szkoły wzięły udział trzy drużyny ze szkół podstawowych i trzyosobowe zespoły z trzech gimnazjów powiatu świdwińskiego. I tym razem również Nasza Drużyna okazała się najlepsza. W kategorii  szkół podstawowych wywalczyliśmy I miejsce.  Indywidualnie I miejsce zdobył Filip Kwidziński, a II Igor Mariak. Podczas uroczystego zakończenia Turnieju, którego organizatorami byli Szkoła Podstawowa nr 1 oraz Komenda Powiatowa Policji w Świdwinie, zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W pomocy przy organizacji turnieju i ufundowaniu nagród rzeczowych m.in. pucharów, rowerów, sprzętu elektronicznego zaangażował się Burmistrz Miasta i Gminy Połczyn Zdrój, Barbara Nowak,Wójt Gminy Sławoborze Marcin Książek, Starosta Powiatu Świdwińskiego Mirosław Majka, Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki, Wójt Gminy Rąbino Krzysztof Majewski, Wójt Gminy Brzeżno Jerzy Anielski a także Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie.

Finał wojewódzki Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym odbył się 11 maja 2018 r. w siedzibie ZORD w Koszalinie. W eliminacjach wojewódzkich Nasza Drużyna zajęła 8 miejsce.

Opiekunem drużyny był p. Jarosław Pawelec.