Spotkanie z pisarzem
Data dodania: 05.04.2018 r.

5 kwietnia w bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie z pisarzem Arkadiuszem  Niemirskim, który z wykształcenia jest zootechnikiem, ale został pisarzem, by zająć się twórczością literacką. W latach 80 tworzył skecze satyryczne oraz występował na estradzie w kabarecie "I". Przez kilka lat współpracował z III Programem Polskiego Radia przy audycjach rozrywkowych kabaretu "Długi". Nic więc dziwnego, że spotkanie z młodzieżą pełne było satyry i humoru. Do 2006 r. udało się Niemirskiemu stworzyć 16 tomów popularnej kontynuacji serii „Pan Samochodzik". Obecnie zajmuje się wyłącznie „oryginalną" twórczością. W ostatnich latach ukazały się dwie detektywistyczne książki dla młodzieży „Pojedynek detektywów" i „Testament bibliofila" wydane przez Ossolineum. Natomiast dla dorosłych Niemirski napisał zbiór opowiadań kryminalnych „Zbrodnia prawie doskonała" oraz kryminał na wesoło „Poszukiwany Waldemar Obrotny."

“Prowokator” (Wydawnictwo Wołoszański, 2014) to jego ostatnia powieść dla dorosłych. Na jesieni 2015 na rynku księgarskim pojawiły się wznowienia dwóch starszych powieści: “Pojedynek detektywów” i “Testament bibliofila” z nowym zakończeniem (“Skrzat”). “Dziennik grzesznika” (2016) i “Pasztetowe wakacje” (2017) to jego najnowsze tomy.

Autor przedstawił w formie prezentacji multimedialnej swój życiorys, opowiadając w ciekawy, pełen humoru sposób między innymi o tworzeniu kabaretu, współpracy z Programem III Polskiego Radia oraz z czasopismami „Tylko Rock” i „Teraz Rock”, a także swojej fascynacji twórczością Zbigniewa Nienackiego i zespołem Procol Harum.

Po wysłuchaniu interesujących opowieści uczniowie mieli okazję zadać autorowi kilka pytań, oraz zdobyć autograf.

spotkanie_z_pisarzem_1_t1.jpg

spotkanie_z_pisarzem_2_t1.jpg