Uczymy się bezpieczeństwa
Data dodania: 29.01.2018 r.

Uczniowie klas pierwszych wzięli udział w największym  w Polsce programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka”, który uczy, jak być bezpiecznym na drodze, w domu, w szkole oraz w czasie wolnym od zajęć. Materiały, z których korzystali pierwszoklasiści zostały wzbogacono o tematykę związaną z pierwszą pomocą oraz zagrożeniami wynikającymi z korzystania z Internetu.

Program przygotowany został przez firmę Maspex-właściciela marki Puchatek wraz z Biurem Prewencji i Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

W ramach „Akademii Bezpiecznego Puchatka” uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach realizowanych zgodnie z otrzymanymi materiałami edukacyjnymi. Rodzice naszych uczniów otrzymali broszurę z podstawowymi informacjami na temat bezpieczeństwa oraz radami, jak mogą wspierać rozwój swojego dziecka. Do dyspozycji dzieci były również  książeczki z grami i zabawami pomagającymi utrwalić zdobytą wiedzę. Umiejętności i wiadomości każdego z uczestników zostały sprawdzone podczas Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa, który był obowiązkowym elementem programu uprawniającym szkołę do posługiwania się Certyfikatem „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Nauczyciele realizujący program: Beata Wachowiak-klasa 1A, Jarosław Pawelec-klasa 1B.

Dzięki uprzejmości aspirant Pani Katarzyny Kopacz z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdwinie uczniowie klasy 1A mogli uczestniczyć w wydarzeniu związanym z realizowanymi treściami dotyczącymi bezpieczeństwa. W czasie spotkania dzieci  otrzymały  elementy odblaskowe i miały kolejną okazję, aby zapamiętać sposoby radzenia sobie  w sytuacji zagrożenia oraz przygotować się do bezpiecznego odpoczynku podczas ferii zimowych.

Beata Wachowiak

Obrazy newsów: puchatek_1.jpg